Альпіністська страхова система. Основні відмінності. Догляд за системою.

Альпіністська страхова система. Основні відмінності.

Плануєте зайнятися туризмом, скелелазінням чи спелеологією? У такому разі вам знадобиться страхова система. Застосовується вона задля забезпечення індивідуальної безпеки в ланцюгу страховки (самостраховки). Іншими словами, одягаючи на себе страхову систему, людина отримує можливість підключення до себе страховки, а враховуючи те, що всі системи виконуються з урахуванням анатомічних особливостей людини та запропонованих умов роботи, ця страховка не завдає йому якихось відчутних незручностей, у тому числі при роботи в положенні висів.

Існують грудні страхувальні системи, альтанки (нижні системи) та комбіновані. При виборі системи необхідно враховувати рівень підготовки спортсмена, його вага, яких цілей й у яких використовуватиметься страховочна система.

Основні відмінності страхових систем.

  • Система фіксації ременів. Найчастіше використовують дві системи фіксації ременів - це "фіксація з протиходом" та фіксація "Doublack".
  • Фіксація з протиходом – варіант дуже простий та надійний, використовується протягом десятиліть. Зводить до мінімуму можливість послаблення ременів, закріплює раз і назавжди. В основному застосовується на тривалих маршрутах.
  • Фіксація "Doublack" спростила процес одягання використання системи, в ній досить просто затягнути всі елементи і можна лізти. Дуже зручно, практично і швидко, але стропу зношує швидше. Вважають, що у плані безпеки навіть перевершує попередній варіант (відсутня можливість "незатегнути" пояс).
  • Наявність регулювання на ногах. Найчастіше вони потрібні якщо ви використовуєте систему цілий рік, і взимку і влітку, тоді за допомогою регулювання на ногах можна підігнати систему під шорти і під зимові штани. Та й якщо ви користуєтеся альтанкою не один. Але виключно в літньому варіанті використання і на скеледромі таке регулювання не потрібне.
  • Про міцність. Є таке поняття – стандарт. Якщо на виробі стоять букви UIAA або EN, тоді все нормально. Відповідно до цього стандарту міцність становить не менше 15 кН.

Догляд за системою. Не стирайте її хімікатами, а скористайтеся звичайним милом, не сушіть на батареї. Якою б вона не була надійною і дорогою вона не служитиме вам вічно, перевіряйте ремені. Термін служби системи залежить від того, яким навантаженням і тертям про рельєф та іншим факторам вона зазнавала.