До підбору спальника ставитись дуже уважно. І ми хочемо дати кілька рекомендацій, які допоможуть Вам не помилитись із покупкою. Не будемо навантажувати Вас термінами, технологіями та назвами матеріалів. Все просто і зрозуміло.

 

Форма: кокон чи ковдра?

"Ковдри" зазвичай беруть люди, для яких вага не відіграє особливої ролі. Якщо вам не потрібно йти довго з рюкзаком, і ви любите "простір у ногах", беріть ковдру. Його можна розстебнути та використовувати, як плед.

 

  «Кокон» зазвичай беруть ті, кому важлива компактність та мала вага. При тому ж рівні тепла вони на 20-30% легше, ніж «ковдри» і, за рахунок меншого внутрішнього обсягу, дозволяють людині, що забралася всередину, швидше зігрітися.

 

Наповнювач: пух чи синтетика?

Пух. Найкраще співвідношення тепло/вага. Наприклад, середній синтетичний спальник на 0°С важитиме 1800 г, а середній пуховий 1200 або навіть менше. Різниця у півтора рази. Але й коштують вони набагато дорожче. Високоякісний гусячий пух дуже дорогий і витрачається буквально за грамами. Ще один плюс пухових спальників – це їхня довговічність. Хороший пуховий мішок, якщо з ним акуратно поводитися, служить по 10-15 років. Синтетика ж починає уминатися і втрачати свої теплоізолюючі якості значно швидше.

Але є і мінус - намоклий пуховий спальник перетворюється на марну тонку ганчірочку, для робочого стану потрібно 2-3 дні при сонячній погоді.

 

Синтетика.

Не дивлячись на більшу вагу і відчутно великі габарити в упакованому вигляді (синтетичні утеплювачі гірше стискаються, ніж пух), у синтетики свої плюси. Вона гіпоалергенна і швидко сохне. В екстремальних умовах можна спати навіть у сирому спальнику просто відтиснувши з нього воду. Утеплювач, як і раніше, справно розправлятиметься і грітиме свого господаря.

Висновок:  синтетичні спальники більш універсальні та популярні, пухові - використовуюсь більше спорстменами для сухого та холодного клімату.

 

 

Температура.

На всіх спальниках стоїть маркування – температура комфорту та екстримна температура.

Комфорт – це температура, за якої середньостатистична людина не відчуває холоду. Деякі виробники окремо вказують комфорт для жінок та чоловіків (T comfort та T-limit)

Екстрім – це температура, за якої середньостатистична людина може «пересидіти» шестигодинну ніч у такому спальнику. Це вже зона виживання. Про нормальний комфортний сон тут не йдеться.

Тестування температурного режиму відбувається за стандартом EN 13537.

Оскільки у сприйнятті холоду люди досить сильно різняться між собою, кожен вибирає собі. Тим, хто не має досвіду, треба орієнтуватися на температуру комфорту або навіть додавати до неї близько 5°С. Нехай ваш перший спальник буде трохи тепліше ніж потрібно, ніж трохи холодніше.

 

Розмір.

В описі спальника зазвичай наводяться зовнішні розміри. Максимальний зріст людини, якій вона підходить, можна визначити, віднімаючи з довжини спальника 25 см. Якщо точніше: для літнього або трисезонного «кокона» - 25 см, для більш пухкої зимової - 35 см. Наприклад, довжина наших стандартних спальників - 220 см, що дозволяє комфортно розміщуватися людям зростом до 2м. Тобто практично всім. 

Стандартна ширина спальника-ковдри – 75 см, кокона – у плечах 85 см, ніг – 55 см
 

Для дуже великих людей є спеціальні моделі XL (або Wide), наприклад наш Tramp Shypit 500 Wide. Вони мають збільшену ширину - 100 см. 

 

Нюанси

Ще варто звернути увагу на наявність:

  • внутрішніх кишеньок для дрібниць (у деяких моделях є);
  • шнура для затягування каптуру (якщо такий є);
  • утеплювальної планки вздовж блискавки (щоб вітер не продував);
  • тасьми, що зменшує закусування блискавки;
  • компресійного мішка у комплекті (у нас є практично у всіх моделях);
  • шийного коміра, що утеплює (у демісезонних та зимових моделях);
  • можливість з'єднувати два спальники в один.

 

Ще можна покласти спальник на пінку або килимок і перевірити, як сильно він «ерзатиме» при сні на нерівному рельєфі (багато в чому це ще залежить від пінки).

Начебто всі розібрали по деталях.

Є що додати?