Крадіжки велосипедів. Чи допоможе велозамок

Хочу торкнутися дуже актуальною для будь-якого велосипедиста теми. Початківці, та й катальці, що вже почали, часто запитують, який вибрати велозамок, щоб не вкрали велосипед.

Повірте, друзі, найкраща порада: ніколи не залишайте свій велосипед без нагляду.

Якщо ви вирішили купити велосипедний замок, заразом почніть накопичувати і на новий байк, тому що тепер втрата старого — лише питання часу. Чому? Все просто: залишивши пару разів велосипед пристебнутим, ви повірите в ефективність замку, і паркуватимете його все на більш довгий час. І рано чи пізно його обов'язково зріжуть.

Чомусь катальці-початківці категорично не приймають цю точку зору. На форумах постійно розгоряються суперечки на цю тему, обговорюються різні види велозамків, пропонуються найнадійніші місця для паркування байків… Результат, на жаль, передбачуваний. Не вірите? Вважаєте, що можна знайти ідеальний велозамок, який злодіям не по зубах?

Чотири основні міфи, в які вірять велосипедисти, що залишають залізного коня під охороною ланцюга.

 

Я пристібаю велосипед дорогим велозамком


Цей міф є найжвавішим. Велосипедисти вірять, що існує якийсь ідеальний замок, який точно зможе вберегти їхню іграшку. Мовляв, нехай він вартує великих грошей, але це залізна гарантія. На жаль, таких замків немає.

Є така приказка: «замки ставлять від чесних людей», і до цієї області це добре застосовується. Звичайні тросові замки розрізаються і ламаються настільки просто, що навіть наркомани з тремтячими руками вміють позбавлятися їх за лічені секунди. Більш дорогі виводяться з ладу відмичками чи ламаються фомками.

Тут є пряма залежність: дорогий замок охороняє дорогий велосипед, тому злодії застосовуватимуть у цьому випадку витонченіші і нахабніші методи.

 

Мій велосипед старий і дешевий, він нікому не потрібний


На жаль, якраз старі та недорогі байки є основним видобутком велосипедних злодіїв. Причина в тому, що саме дешеві великі становлять основну масу запаркованих біля супермаркетів. Вартість таких апаратів низька, тому злодії почуваються вільно — вони розуміють, що кримінального переслідування не буде, та й колишній власник, швидше за все, не виявлятиме завзятість у затриманні лихої людини.

 

Я паркую велосипед поруч із охоронцем, у зоні дії сек'юріті камер


Дуже небезпечна помилка – покладатися на нагляд незнайомої людини. Навіть якщо на ваше прохання охоронець відповість згодою, це абсолютно нічого не гарантує. По-перше, він вам нічим не зобов'язаний, він може відійти в туалет або просто не звертати уваги на ваш байк.

По-друге, неодноразово бувало, що охоронці самі наводили злодіїв на залишені дорогі велосипеди, отримуючи свій відсоток. Також трапляється, коли великий паркується в будівлі, що охороняється, і безслідно зникає, незважаючи на всі обережності.

Відеокамери також не проблема для злодіїв. Вони одягають бейсболку та каптур, що у поєднанні з невисокою роздільною здатністю пристрою дає їх повну невпізнанність. Можна лише безпорадно спостерігати на записі, як за вашою власною дурістю ви втрачаєте дорогу іграшку. Тому якщо ви паркуєте великий біля входу супермаркету, ближче до камер, то будьте певні, це зовсім не збентежить лиходіїв.

 

Мій велосипед зберігається у надійному підвалі чи загальному тамбурі


Також популярний спосіб передати свій байк у більш підходящі руки. Я не розумію, наскільки потрібно не любити великий, щоб відправляти його ночувати до підвалу. Надійних підвалів не буває, що доводить статистика викрадених звідти велосипедів.

Якщо ви все одно наполегливо не вірите, що пристебнутий велосипед може в один чудовий день поміняти свого власника, то так і бути, доведеться дати поради, як мінімізувати небезпеку.

 

Пристібайте велосипед у людному місці


Не шукайте місце під відеокамерами, а паркуйте велосипед в самому прохідному місці. Це в жодному разі не збентежить професіоналів, але принаймні відсіче початківців. І все-таки є хоч якась надія, що один із перехожих виявиться небайдужим.

 

Використовуйте як мінімум два замки


Ця порада має подвійне значення. По-перше, впоратися з двома замками — це щонайменше вдвічі більше часу. По-друге, наркомани часто «роздягають» пристебнуті велосипеди, два замки дозволять зберегти колеса.

Обов'язково один із замків повинен бути U-подібним, тому що товсту металеву дужку складніше перекусити/перепиляти простими засобами. Втім, недорогі U-подібні замки злодії та не намагаються «кусати», вони легко ламають саму личинку.

З дорогих дуже надійним серед велосипедистів вважається U-подібний замок, принаймні перекусити його болторізом так просто не вийде.

 

Залишайте пристебнутий велосипед із встановленими низькими передачами


Це, звичайно, смішна порада, але я чув, що він допоміг комусь зберегти байк. Якщо поставити найнижчу передачу, і спереду, і ззаду, то навіть шалено крутячи педалі, злодій не поїде швидше за п'ять кілометрів на годину. Є зникаюче мала можливість, що ви з'явитеся в кульмінаційний момент, а він сум'ятий не встигне переключитися на високу передачу.

 

Ідучи, знімати з байка все цінне, не використовувати ексцентрики


Тут все зрозуміло: треба зняти велокомп'ютер, ліхтар, сумочку, все, що там навішано. Якщо доводиться залишати велосипед пристебнутим, відмовтеся від ексцентриків. Перше, що знімають із велосипедів — це колеса та сидіння. Якщо легко знімати вам, іншим буде ще легше. Тому замініть ексцентрики на осі та гвинти під внутрішній шестигранник, а ще краще - під torx

 

Нікому не кажіть реальну ціну велосипеда


Нікому, крім колег на велофорумі, звичайно, там чудово й так знають ціну. Але знайомим, слабо знайомим із велосипедами, не варто говорити, скільки ви заплатили тисяч за байк.

Записати серійний номер до, написати заяву після


Якщо ваш великий у зоні ризику, то запишіть його серійний номер, він вибитий знизу кареткового вузла (найнижня точка рами). Це допоможе заявити права на байк, якщо поліція його якимось чином знайде. Зрозуміло, потрібно одразу заявити про крадіжку. Хоч шанси невеликі, але все-таки

 

Екзотика


Сюди входять різні екзотичні пристрої, на кшталт багатодецибельних ревунів, сигналізацій та gps трекерів. Все це можна встановити на велосипед, втім, це вже нагадує військові дії заради війни.

Обвішувати свій улюблений великий тонний незрозумілий приблуд, тільки заради того, щоб залишити його біля супермаркету… масштаб ніби невеликий. До того ж, як показує практика, злодії успішно справляються і з електронним захистом.

Ось і все, що можна розповісти вам про крадіжки велосипедів та його запобігання. На жаль, захистити велосипед від крадіжки можна лише одним способом – тримати його завжди перед очима. Їздити в магазин удвох, паркувати лише у квартирі.

Якщо такий варіант зовсім не прийнятний, то є й альтернатива — складні велосипеди. Такий апарат можна взяти із собою до супермаркету, а вдома він легко поміститься під диваном.